Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWciąż nie wiemy kiedy tramwaje powrócą na Babią Wieś

Wciąż nie wiemy kiedy tramwaje powrócą na Babią Wieś

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 29 styczeń 2022 00:37

Ponad 3 lata torowisko pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią jest wyłączone z eksploatacji. Torowisko wyłączone zostało po tym, gdy inwestycje prowadzone na sąsiedniej nieruchomości doprowadziły do uszkodzenia budynków poprzez zachwianie strukturą geologiczną terenu. Torowisko miało być odbudowane w ramach rozbudowy ulicy Kujawskiej – Kujawska już prawie gotowa, a Toruńskiej wciąż prace nie ruszyły.

W ostatnich miesiącach było podawanych już kilka terminów planowanego oddania do użytku torowiska. Równo przed rokiem mowa była o jesieni 2021 roku – na sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz zapowiadał wraz z początkiem roku szkolnego. Do jesieni jednak nawet nie rozpoczęto inwestycji, wówczas pojawiła się informacja, że z uwagi na infrastrukturę wodociągową potrzeba dodatkowych ekspertyz. W ostatnią środę zastępca prezydenta Kozłowicz poinformował, że już ogłoszono przetarg na te ekspertyzy, które mają pomóc wybrać technologię wykonania torowiska. Na są ekspertyzę poczekamy jednak pewnie miesiące, do tego dojdzie czas naprawy torowiska, ale nikt nie podaje już nawet teoretycznego harmonogramu.

 

Rozbudowa Kujawskiej odbywała się przy wsparciu z Unii Europejskiej, stąd też odbudowa torowiska wzdłuż Toruńskiej jest częścią tego grantu. Kozłowicz w środę poinformował, że trwają rozmowy z Centrum Unijnych Projektów Tranportowych,aby wydłużyć termin rozliczenia inwestycji. Praktycznie środki unijne powinny być natomiast rozliczone do końca 2023 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu