Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPartia Brauna organizuje spotkanie ze schizmatykiem

Partia Brauna organizuje spotkanie ze schizmatykiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 styczeń 2022 00:55
abp. Jan Lenga na YouTube abp. Jan Lenga na YouTube YouTube

Dla arcybiskupa Jana Lengi Franciszek nie jest papieżem tylko heretykiem, wzywa on do tworzenia podziemnego kościoła, który miałby wypowiedzieć posłuszeństwo Watykanowi. Arcybiskup w swojej krucjacie przeciwko Watykanowi nie znalazł specjalnie sprzymierzeńców wśród innych duchownych, za to dzięki internetowi zdobył swój ,,fan klub” wśród świeckich. Za kilka dni w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy partia Korona Grzegorza Brauna organizuje promocję jego książki sugerującej, że papież Franciszek jest marionetką masonów.

,,Bergolio nie jest żadnym papieżem – głosi wprost abp. Jan Lenga - Warto by było, aby w Polsce też tworzyli podziemne seminaria – nawołuje - W Kościele kto rządzi? Co rządzi? Niepodobny neomarksizm. Kościół jest opanowany. Jeżeli chcecie się zbawić to uciekajcie od tego przewrotnego pokolenia. (…) Uciekajcie z systemu, twórzcie seminaria.

 

Dzięki tego typu wypowiedziom arcybiskup w internecie zdobywa fanów. Arcybiskup głosi, że George Soros finansuje zakon Jezuitów (z którego wywodzi się papież Franciszek), aby ten wspierał uchodźców i ideologię LGBT.

 

Od wypowiedzi abp. Lengi, który do 2011 roku był ordynariuszem diecezji Karagandy w Kazachstanie odcina się Episkopat Polski. Decyzją Watykanu przebywa w klasztorze w Licheniu, gdzie wyznaczono mu miejsce zamieszkiwania na emeryturze. Z uwagi na kontrowersyjne wypowiedzi bp. Wiesław Mering, któremu podlega Licheń nałożył na niego zakaz wygłaszania kazań i publicznych wypowiedzi. Arcybiskup mimo to w internecie głosi swoje poglądy, a także wydaje książki atakujące papieża i Watykan. Spotkanie w Kinoteatrze Adria odbędzie się w diecezji bydgoskiej, gdzie władza bp. Meringa nie sięga, tutaj decyzję stosowną może wydać jedynie bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Bydgoskie spotkanie w praktyce może prowadzić do schizmy, może nie na ogromną skalę, ale na pewno wyrządzającą Kościołowi szkodę.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu