Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInflacja może pokrzyżować realizację Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Inflacja może pokrzyżować realizację Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 styczeń 2022 13:23
Park nad Kanałem zyskał najwięcej głosów Park nad Kanałem zyskał najwięcej głosów

W czwartek zastępca prezydenta Michał Sztybel ogłosił wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z 2021 roku, czyli inwestycje planowane do realizacji w roku bieżącym. Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe kolejny rok z rzędu bydgoszczanie opowiedzieli się za dalszą rewitalizacją Parku nad Kanałem Bydgoskim. W ramach 9 edycji BBO rozdysponowano kwotę 16,1 mln zł.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel wyraził pewien niepokój, czy w terminowej realizacji projektów nie zaszkodzi inflacja - Największe wyzwanie to to co się dzieję na rynku cen – wskazywał - Bardzo się martwię, abyśmy zmieścili się w kwotach


Na rynku usług budowlanych inflacja jest bardziej odczuwalna od tej jaką doświadczamy jako konsumenci, stąd też kosztorysy stworzone jesienią, mogą być już za kilka tygodni mocno nieaktualne.

 

W 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 18,1 tys. bydgoszczan, to nieco mniej niż przed rokiem, nie jest to zatem rekordowa edycja.

 

Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe najwięcej głosów oddano na dalsze prace rewitalizacyjne w Parku nad Kanałem Bydgoskim przy V i VI śluzie. Na drugim miejscu – także przeznaczonym do realizacji znalazły się projekty tworzące Wielką pętlę Fordonu, czyli rewitalizację obszaru u podnóża ,,Fordońskich Górek”. Oba projekty ponadosiedlowe kosztować będą łącznie ponad 3 mln zł.

 

Jeżeli chodzi o małe projekty społeczne, to w tym roku do realizacji wybrano 21 takich projektów na łączną kwotę 773,5 tys. zł. W pierwszej trójce znalazło się wsparcie dla hospicjum perinatalnego Let me be project Bydgoszcz, znane z ubiegłego roku koncerty nad Kanałem Bydgoskim – Kanał Kultury oraz też już cyklicznie wspierany z BBO zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy.

 

Największą pulę w BBO stanowią już zadania na poszczególnych osiedlach – blisko 12 mln zł. Lista wszystkich projektów osiedlowych dostępna jest tutaj - https://drive.google.com/file/d/17OYEJ3EVftyB-5oupai4EfTOnRSvwLmH/view

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu