Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 kwiecień 2016

W ostatni dzień marca w Gdańsku odbywała się konferencja Nowe Trendy w Turystyce, podczas której doceniono działania na rzecz turystyki wdrażane w Bydgoszczy. Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy (TeH2O) zyskał prestiżowe wyróżnienie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 kwiecień 2016 23:35

Żeby Bydgoszcz była z nas dumna

Podniosły to moment, gdy świętujemy 670 urodziny Bydgoszczy. Nie brakowało dzisiaj myśli ponadprzeciętność, pełnych emocji – przede wszystkim uczuć wobec Bydgoszczy, szczerych życzeń 1000 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 kwiecień 2016 22:59

,,Bydgoszcz to każdy bydgoszczanin”

W Filharmonii Pomorskiej miały miejsce kulminacyjne uroczystości związane z 670-leciem Bydgoszczy. Odbywały się one w ramach obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Był czas na wspomnienie wspaniałych losów miasta założonego 19 kwietnia 1346 roku przez Kazimierza Wielkiego, refleksję w przyszłość oraz przygotowano również małą ucztę duchową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamiast podatku PIT, ZUS i ubezpieczenia zdrowotnego zryczałtowany podatek – proponuje Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Jeżeli do tego pomysłu uda się przekonać rząd, to mały biznes będzie mógł rozwinąć skrzydła. Szansa na to jest, gdyż w zespole parlamentarnym dominują przedstawiciele partii rządzącej.

Opublikowano w Regionalne

Znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, mieszkańcy mieszkań komunalnych, którzy mają ponad trzy miesięczne zadłużenie z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych, mogą decyzją prezydenta Inowrocławia je odrobić. Długi wobec miasta można odpracować w Zakładzie Robót Publicznych oraz innych jednostkach miejskich.

Opublikowano w Inowrocław

Rozbiórka młyna Krügera przy ulicy Elbląskiej odbyła się według Najwyższej Izby Kontroli z naruszeniem prawa budowlanego. Urząd Miasta wydał zgodę na rozbiórkę obiektu, który znajdował się w gminnej ewidencji zabytków, bez konsultacji z Konserwatorem Zabytków, czego wymaga art 39 ustawy Prawo budowlane. NIK z tego powodu ocenia funkcjonowanie ratusza, w tym aspekcie negatywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządowcy, parlamentarzyści oraz nadburmistrz miasta partnerskiego Wilhelmshaven, złożyli w południe kwiaty pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tego władcy, który dokładnie 670 lat temu w Brześciu Kujawskim nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bliżej nam co prawda już do jubileuszu 700-lecia praw miejskich Bydgoszczy, dzięki jednak materiałom zachowanym przez Kronikę Filmową możemy cofnąć się 70 lat wstecz, aby zobaczyć nieco ponad trzy minutową relację z wielkiej defilady z okazji 600-lecia Bydgoszczy i Dnia Lotnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu