Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZobacz jak Bydgoszcz świętowała 600 urodziny

Zobacz jak Bydgoszcz świętowała 600 urodziny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 kwiecień 2016 07:52

Bliżej nam co prawda już do jubileuszu 700-lecia praw miejskich Bydgoszczy, dzięki jednak materiałom zachowanym przez Kronikę Filmową możemy cofnąć się 70 lat wstecz, aby zobaczyć nieco ponad trzy minutową relację z wielkiej defilady z okazji 600-lecia Bydgoszczy i Dnia Lotnika.

W hucznych urodzinach Bydgoszczy uczestniczył marszałek Rola-Żymierski. Warto podkreślić,że był to rok 1946, czyli tuż po zakończeniu II wojny światowej. Połączone z przypadającym w sierpniu dorocznym Świętem Lotnika uroczystości urodzinowe odbyły się we wrześniu.

 

 

Uwaga relacja z 600-lecia Bydgoszczy trwa do 3:27.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu