Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w 670 urodziny Bydgoszczy

Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w 670 urodziny Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 kwiecień 2016 13:42

Samorządowcy, parlamentarzyści oraz nadburmistrz miasta partnerskiego Wilhelmshaven, złożyli w południe kwiaty pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tego władcy, który dokładnie 670 lat temu w Brześciu Kujawskim nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Spotkanie pod pomnikiem w urodziny Bydgoszczy, stało się już naszą miejską tradycją. W jednym szeregu z prezydentem Rafałem Bruskim kwiaty złożył nadburmistrz Wilhelmshaven Andreas Wagner oraz przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński. Komitet budowy pomnika założyciela Bydgoszczy reprezentował Zdzisław Tylicki.

 

- Z okazji urodzin miasta zaprosiliśmy delegację z miasta partnerskiego Wilhelmshaven – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski – Wspominaliśmy 10 lat współpracy, bo dokładnie 10 lat temu została podpisana umowa o współpracy.

 

Nadburmistrzowi Andreasowi towarzyszy dwójka zastępców.

 

Obecnie byli również posłowie Teresa Piotrowska, Ewa Kozanecka i Zbigniew Pawłowicz; radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz oraz radni miejscy.

 

 

O godzinie 17:00 w Filharmonii Pomorskiej rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu