Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 kwiecień 2016

W piątek po godzinie 10:00 bydgoszczanie właściwie zdominowali salę obrad polskiego parlamentu. Zarówno w ławach sejmowych, jak i na galerii, gdzie przebywało kilkadziesiąt osób – samorządowcy oraz działacze organizacji społecznych. Powodem wizyty było I czytanie inicjatywy obywatelskiej  w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za dalszym procedowaniem inicjatywy obywatelskiej zakładającej utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Jednoznaczne stanowisko zaprezentował jednak tylko klub Polskiego Stronnictwa Ludowego (obecnie najmniejszy w parlamencie). Poseł Eugeniusz Kłopotek uważa, że na kompromisie zyskałby Toruń i zyskałaby Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 01 kwiecień 2016 22:09

Zawisza tylko remisuje w derbach z Olimpią

W piłkarskich derbach Pomorza i Kujaw piłkarze Zawiszy Bydgoszcz tylko zremisowali z Olimpią Grudziądz 1:1. 

 

Opublikowano w Sport

Po zaskakującym wyrzuceniu z Prawa i Sprawiedliwości dwójki radnych z Inowrocławia (do dzisiaj publicznie nie przedstawiono powodów tej decyzji), inowrocławskie struktury partii mają już nową przewodniczącą. Katarzyna Śmiełowska należy do ludzi posła Tomasza Latosa. Nie można wykluczać że zmiana w kierownictwie lokalnego PiS pozwoli zbliżyć się do koalicji PO – Solidarna Polska w Radzie Miasta, którą stanowczo krytykował poprzedni przewodniczący Jerzy Gawęda.

Opublikowano w Inowrocław

Za nami prezentacja obywatelskiego projektu inicjatywy obywatelskiej utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy oraz debata klubowa nad nim. Za inicjatywą popartą przez ponad 160 tys. mieszkańców opowiedzieli się przedstawiciele klubów PSL i Kukiz15. Pozostałe kluby nie chciały zabierać jednoznacznego stanowiska, za to jest consensus co do tego, iż projekt powinien być dalej procedowany w komisjach sejmowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 01 kwiecień 2016 09:05

Co się dzieje z piłką młodzieżową?

W środę wielkopolskie media rozpisały się na temat aresztowania byłego szkoleniowca grup młodzieżowych w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz SA Aleksieja T. Już podczas pracy Ukraińca w Bydgoszczy jego funkcjonowanie budziło kontrowersje, ale problematyka młodzieżowej piłki nożnej nie specjalnie martwiła lokalne media i samorządowców – trochę mieliśmy do czynienia z cichym przyzwoleniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Postulat taki od dobrego roku prezentuje radna Grażyna Szabelska. Początkowo prezydent Rafał Bruski podchodził do niego sceptycznie, ale nowa sytuacja sprawia, iż ratusz spogląda bardziej życzliwie. Bydgoski samorząd będzie miał jednak związane ręce, jeżeli woli współpracy nie wyrazi lokalne środowisko akademickie rozsiane na kilku uczelniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu