Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW obiektywnie - jak bydgoszczanie zdominowali Sejm

W obiektywnie - jak bydgoszczanie zdominowali Sejm

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 kwiecień 2016 22:25

W piątek po godzinie 10:00 bydgoszczanie właściwie zdominowali salę obrad polskiego parlamentu. Zarówno w ławach sejmowych, jak i na galerii, gdzie przebywało kilkadziesiąt osób – samorządowcy oraz działacze organizacji społecznych. Powodem wizyty było I czytanie inicjatywy obywatelskiej  w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Po głosowaniach większość posłów udała się do domów. Pozostali tylko zainteresowani tematem parlamentarzyści

 

Nie mogło zabraknąć prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Na zdjęciu widoczni są również radni województwa: Dorota Jakuta i Roman Jasiakiewicz.

 

 

Narada posłów PiS: Łukasza Schreibera I Tomasza Latosa

 

Kluby parlamentarne zdecydowały o skierowaniu inicjatywy do dalszych prac w komisjach. Po wyjściu z Sejmu radny Roman Jasiakiewicz powiedział do osób obecnych, iż dobrze się stało, iż kilkadziesiąt osób było w parlamencie na I czytaniu. Pokazało to bowiem, iż za ponad 160 tys. podpisów stoją konkretni ludzie.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu