Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 listopad 2015

Radny powiatu inowrocławskiego Ireneusz Beśka poinformował nas, że skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu Eligiusza Patalasa, który pełni mandat radnego województwa.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 30 listopad 2015 21:47

Decyzja odnośnie strajku zapadnie nad ranem

Nie ma ostatecznej decyzji odnośnie tego czy autobusy we wtorek wyjadą na trasy. Pracownicy decyzję podjąć mają nad ranem, trzeba być jednak przygotowanym na taką ewentualność.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na stadionie Zawiszy z bydgoskimi działaczami PO spotkał się były Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, który zabiegał o ich głosy, w wyborach nowego przewodniczącego partii. Będziemy rozmawiać o tym jaka Platforma powinna być w przyszłości – powiedział przed spotkaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że dzisiaj o godzinie 15:00 otrzymał pismo z wątpliwościami związkowców. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz planuje spotkanie ze związkowcami, gdy uzyska niezbędne informacje z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W praktyce nie odbyły się zatem dzisiaj żadne rozmowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 listopad 2015 15:19

Od wtorku nowa organizacja na Węźle Zachodnim

Do użytku zostanie jutro oddany most nad Kanałem Bydgoskim łączącym Rondo Maczka z ulicą Grunwaldzką. Oznacza to płynniejszą i sprawniejszą komunikację, gdyż w kierunku centrum miasta pojedziemy nowym mostem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radni Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia zgłosili interpelacje, w której oczekują podjęcia przez inowrocławski samorząd działań, aby Inowrocław stał się silnym ogniwem Metropolii Bydgoskiej. Może być to jednak trudne z powodu trudnych relacji pomiędzy samorządami.

Opublikowano w Inowrocław

Związki zawodowe w MZK zapowiadają, że jeżeli prezydent Rafał Bruski nie wstrzyma nominacji na stanowisko prezesa, dla byłego swojego doradcy Łukasza Niedźwieckiego, to komunikacja miejska może nie wyjechać jutro na ulice. 

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 listopad 2015 10:12

Bydgoska racja stanu a miejscy radni (komentarz)

Zachowanie radnych podczas wizyty marszałka województwa Piotra Całbeckiego pokazuje, że Rada Miasta Bydgoszczy jest gremium składającym się z przypadkowych osób, w którzy nie są przygotowani do wielkich czynów, na miarę tego co dokonali bydgoscy samorządowcy w okresie II Rzeczypospolitej. Tak surowy pogląd przyszło mi wygłosić, w rocznicę funkcjonowania kadencji bydgoskiego samorządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu