Jesteś tutaj: HomeInowrocławJest zawiadomienie do CBA przeciwko radnemu wojewódzkiemu

Jest zawiadomienie do CBA przeciwko radnemu wojewódzkiemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 listopad 2015 23:54

Radny powiatu inowrocławskiego Ireneusz Beśka poinformował nas, że skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu Eligiusza Patalasa, który pełni mandat radnego województwa.

 

Zdaniem Beśki sytuacja w szpitalu jest patologiczna, na co nie reagował Patalas. Najpoważniejszy zarzut wobec radnego wojewódzkiego dotyczy bycia formalnie w dwóch miejscach równocześnie według dokumentów. Mogło dojść w tym miejscu do wyłudzenia przez dyrektora szpitala nieprzysługującego mu wynagrodzenia oraz do fałszowania dokumentów, czyli przestępstw zawartych w artykułach 231 i 271 Kodeksu Karnego.

 

7 września Patalas był w Toruniu i Krakowie

Tego dnia radny Eligiusz Patalas uczestniczył w sesji Sejmiku w Toruniu, co potwierdza poniższy wydruk z głosowania:

 

Równocześnie według ,,Karty Drogowej” samochodu należącego do szpitala, Patalas miał być w drodze do Krakowa w ramach delegacji, co poświadczył swoim podpisem:

 

 

Przykładów bycia przez dyrektora szpitala w dwóch miejscach jednocześnie ma być jednak jeszcze więcej. Radny Beśka twierdzi, że w godzinach pracy jako dyrektora inowrocławskiego szpitala, Patalas miał prowadzić w bydgoskim szpitalu szkolenie, za co czerpał dodatkowe wynagrodzenie.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu