Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 listopad 2015

Za dwa tygodnie w życie wejść ma nowy rozkład pociągów. W naszym województwie równocześnie odbywa się spór o to, jaki przewoźnik będzie obsługiwał regionalne linie zeelektryfikowane. Niestety po raz kolejny nie pomyślano o bezpośrednich pociągach Nakło nad Notecią – Toruń.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę w całej Polsce Gazeta Wyborcza, w tym również w Bydgoszczy, organizuje akcję publicznego czytania Konstytucji. Przypomnijmy politykom jak ważna dla Polaków jest Konstytucja RP i szacunek dla Niej – napisano w zapowiedzi bydgoskiego wydarzenia, co można odebrać jako określenie się przeciwko rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wielu porażkach i remisach bydgoscy piłkarze wreszcie nie zawiedli swoich kibiców i pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 1:0. 

 

Opublikowano w Sport
sobota, 28 listopad 2015 14:01

Elektroniczna szkoła umila pobyt w szpitalu

Zespół Szkół Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej nr 33 w Bydgoszczy jest nietypową placówką edukacyjną. Zajęcia prowadzone są bowiem na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza. Patronat nad szkołą objęła firma Learnetic S.A., która dostarczyła pilotażowo nowoczesne technologie, które zmieniają wymiar prowadzonej edukacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Cukrownicy i rolnicy nie mają powodów do zadowolenia. Według prognoz o 36,5 tys. ton mniej cukru może wyprodukować zakład w Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu