Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 listopad 2015
wtorek, 24 listopad 2015 21:35

Oceniamy radnych Sejmiku

Rok kadencji Sejmiku Województwa za nami. Od wielu lat zachodnia część województwa wydaje się marginalizowana przez Zarząd Województwa, czemu współwinni są radni. Wydaje się, że w obecnej kadencji mamy dość dobrą reprezentację, jeżeli porównamy z poprzednimi, ale cały czas politycznie ta część województwa jest marginalizowana.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku dni w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy Francuski Korpus Szybkiego Reagowania prowadzi ćwiczenia Citadel Bonus 15, których scenariusz odbywa się w fikcyjnym scenariuszu. Oficerowie przyznają jednak, że zdobywane umiejętności mogą okazać się bardzo cenne w przypadku realnych działań bojowych, do których w dzisiejszej rzeczywistości trzeba być przygotowanym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapalenie się budynku przy ulicy Poznańskiej, wymusiło na potrzeby akcji gaśniczej zamknięcie dla ruchu nitki w kierunku Placu Poznańskiego. Po tej trasie kursuje 7 linii autobusowych, co doprowadziło do pewnego chaosu komunikacyjnego w Bydgoszczy. Informacja przystankowa kosztująca kilkadziesiąt milionów złotych, zamiast pomagać pasażerom, ich tylko dezinformowała.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Jerzego Gawędy, radnego Rady Powiatu w Inowrocławiu, rozważanie wejścia jego miasta do metropolii bydgoskiej dopiero w dalszym planie to zła droga.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 24 listopad 2015 08:14

Camerimage od 2017 roku w Toruniu?

W weekend zakończyła się kolejna edycja festiwalu filmowego Camerimage, który od wielu lat gości w Bydgoszczy. Wstępnie zapowiedziano, że przyszłoroczna edycja także odbędzie się nad Brdą, ale nie można wykluczyć, że za dwa lata impreza ucieknie do Torunia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę pisaliśmy o dramatycznym apelu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej do ministra Krzysztofa Jurgiela, z powodu trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej, której ceny skupu drastycznie zmalały. Rolnicy z powiatu sępoleńskiego zapowiadają już protesty.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu