Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 październik 2015

W niedzielę przypada Wszystkich Świętych, od czwartku natomiast Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z radami osiedli prowadzić będzie kwestę na ratowanie Cmentarza Starofarnego, który był świadkiem naszej historii. Kwestować będą tradycyjnie także znani bydgoszczanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie jest wykluczony scenariusz przedterminowych wyborów samorządowych już na wiosnę, być może tylko na szczeblu sejmików województw. Ubiegłoroczne wybory samorządowe budziły duże kontrowersje i już w listopadzie prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o takiej potrzebie. Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość ma pełnie władzy w parlamencie i być może ten scenariusz spróbuje wprowadzić w życie. Nie podoba się to Platformie Obywatelskiej i PSL, które zarzucają politykom PiS próbę naruszenia suwerenności samorządów.

Opublikowano w Regionalne

Od dłuższego czasu stowarzyszenie Młody Szubin zabiega, aby wzdłuż odcinka Bydgoszcz – Szubin drogi ekspresowej S-5 ścieżki rowerowej. Ostateczne decyzje w tej sprawie nie zapadły, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad skłania się ku takiemu rozwiązaniu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Choć na terenie nadgoplańskiej gminy uprawnionych do głosowania jest blisko szesnaście tysięcy osób, to tylko ponad sześć tysięcy z nich skorzystało z czynnego prawa wyborczego.

Opublikowano w Kruszwica
środa, 28 październik 2015 18:45

Co z konsultacjami społecznymi w Bydgoszczy?

ZDMiKP nie planuje przedłużyć konsultacji nad nową siatką połączeń autobusowych, która obowiązywać będzie od 2016 roku, natomiast Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła dzisiaj do wiadomości stanowisko Komisji Rewizyjnej, w którym ubolewa, że konsultacje społeczne odbywają się niezgodnie z przedmiotową uchwałą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na zawarcie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowy ramowej na kredytowanie inwestycji w wysokości 400 mln zł. Zdaniem skarbnika Bydgoszcz została przez EBI wyróżniona i zaoferowano nam bardzo preferencyjne warunki. Opozycja natomiast chciała się dowiedzieć na jakie dokładnie inwestycje prezydent chce zaciągnąć kredyt. Na sali sesyjnej zrobiło się na chwilę dość gorąco.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o związkach metropolitarnych, która umożliwi utworzenie metropolii obszarom liczącym przynajmniej 500 tys. mieszkańców. Oznacza to, że metropolia w kujawsko-pomorskim będzie musiała zostać oparta o Bydgoszcz. O veto wnioskował prezydent Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Pojawiają się głosy dotyczące możliwości postawienia przed Trybunałem Stanu minister Teresy Piotrowskiej, która na szczycie unijnym w Brukseli zgodziła się na przyjęcie przez Polskę przynajmniej kilku tysięcy imigrantów. Taki krok rozważają nowo wybrani posłowie Ruchu Narodowego. Przed Trybunałem stanąć miałaby też premier Ewa Kopacz i inni ministrowie.

Opublikowano w Regionalne
środa, 28 październik 2015 09:42

Od 16 do 27 mln kosztować będzie kilometr S-5

Pierwszy odcinek drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim powinien zostać ukończony w sierpniu 2018 roku. Na całość inwestycji według aktualnego harmonogramu poczekamy jednak o czerwca 2019 roku. Regionalny dyrektor GDDKiA Mirosław Jagodziński, o szczegółach realizowanych inwestycji informował dzisiaj Radę Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu