Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSLD będzie miało najprawdopodobniej dwóch prezydentów

SLD będzie miało najprawdopodobniej dwóch prezydentów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 grudzień 2014 21:36

Anna Mackiewicz i pełniący obecnie funkcję dyrektora ZDMiKP Mirosław Kozłowicz będą zastępcami Rafała Bruskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyska także dwa stanowiska wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy.

Co prawda prezydium radni wybiorą dopiero w piątek w tajnym głosowaniu, zaś swoich zastępców prezydent Rafał Bruski powoła po złożeniu przez siebie ślubowania. Władze miejskie SLD ustaliły już jednak rekomendacje dla poszczególnych działaczy w ramach koalicji z PO.

Przewodniczącym Rady Miasta Bydgoszczy zostanie Zbigniew Sobociński z Platformy Obywatelskiej, jego zastępcami z ramienia SLD będą Jan Szopiński i Kazimierz Drozd.

 

Najprawdopodobniej mandat poselski obejmie natomiast dotychczasowa zastępczyni prezydenta Rafała Bruskiego Grażyna Ciemniak, która zrzeknie się mandatu radnego. Oznacza to, że mandat w okręgu nr 1 obejmie Andrzej Kaczmarek z Czyżkówka.

 

Mandatu zrzec będzie musiała się także Anna Mackiewicz jeżeli uzyska nominację na stanowisko zastępcy prezydenta. Zgodnie z przepisami obu funkcji nie można bowiem łączyć. Z tego też powodu mandat będzie mógł objąć w okręgu nr 6 Jakub Mendry, który uzyskał drugi wynik na liście SLD zaraz za Mackiewicz. Jest on działaczem Twojego Ruchu.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu