Jesteś tutaj: HomeInowrocławPracownicy Solino zablokują główne drogi w Inowrocławiu

Pracownicy Solino zablokują główne drogi w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 grudzień 2014 11:43

Z powodu braku reakcji ze strony rządowej trwającą od dwóch miesięcy głodówką w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” dojdzie do zaostrzenia form protestu. W środę w godzinach szczytu zablokowane zostaną ulice: Poznańska, Staszica i Górnicza w Inowrocławiu, czyli drogi krajowe o znaczeniu tranzytowym. Niewykluczone, że w ramach solidarności zostanie zablokowany także Włocławek i Płock.

 

IKS ,,Solino” jest częścią należącego do Skarbu Państwa PKN Orlen. Związkowcy domagają się przeprowadzenia inwestycji, które umożliwią rozwój ich firmy, a także są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. PKN Orlen z kolei jest zdania, że wszelkie zobowiązania jakie zadeklarował kupując inowrocławskie kopalnie zrealizował. Od około dwóch miesięcy w głównej siedzibie IKS ,,Solino” przy ulicy Świętego Ducha w Inowrocławiu przeprowadzany jest protest głodowy.

 

O sprawę był pytany wczoraj w ,,Rozmowie Dnia” TVP Bydgoszczy wicepremier oraz szef PSL Janusz Piechociński - Poproszę ministra skarbu, aby rozważył mechanizm arbitrażu pomiędzy władzami firmy i pracownikami.

 

Piechociński pozytywnie wypowiadał się zaangażowaniu wojewody Ewy Mes w rozwiązanie tego sporu - Wielokrotnie rolę mediatora pełniła wojewoda Ewa Mes – podkreślał.

 

Według naszych informacji pani wojewoda z głodującymi spotkała się jednak tylko raz i to dopiero po tygodniu od rozpoczęcia głodówki.

 

To jednak nie jedyna wypowiedź świadcząca o jego braku znajomości tego problemu - W gospodarstwie rynkowej trzeba uwzględnić w tym ile możemy zarabiać, kondycje finansową zakładu – tłumaczył, choć związkowcy w swoich głównych postulatach nie podnoszą oczekiwań podniesienia wynagrodzenia.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu