Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlub Grota zaprasza na prelekcję o generale Jaruzelskim

Klub Grota zaprasza na prelekcję o generale Jaruzelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 grudzień 2014 20:21

Znany polski historyk i pracownik IPN dr Piotr Gontarczyk przedstawi w środę bydgoszczanom biografię gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Spotkanie z historykiem odbędzie się w ramach 33 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego z inicjatywy bydgoskiego Klubu Grota. Wstęp wolny.

Wojciech Jaruzelski. Biografia prawie nieznana – to tytuł spotkania, które rozpocznie się w środę o godzinie 17:00 w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, przy ulicy Jezuickiej 1.

 

Doktor Piotr Gontarczyk w marcu 2003 roku obronił na Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską poświęconą Polskiej Partii Robotniczej.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

Wiadomości z regionu