Jesteś tutaj: HomeRegionDość kuriozalna sprawa wyborcza w Więcborku

Dość kuriozalna sprawa wyborcza w Więcborku

Napisane przez  Ł.R. / E-Krajna.pl Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 listopad 2014 14:07

Mieszkańcy Więcborka nie wiedzą kto będzie radnym – informuje nas redakcja portalu E-Krajna.pl. Okazuje się bowiem, że według Miejskiej Komisji Wyborczej w Wiecborku radną gminy została Grażyna Witczak. Z kolei z obwieszczenia wydanego przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy wynika, iż radnym został Stanisław Wegner.

Sprawa jest na pewno nietypowa, gdyż reprezentująca KWW Więcbork – Nasza Gmina Grażyna Witczak i startujący z list PSL Stanisław Wenger uzyskali identyczną liczbę głosów. Zgodnie z prawem wyborczym, gdy taka sytuacja następuje w gminach gdzie obowiązują okręgi jednomandatowe, przeprowadzane jest przez Miejską Komisję Wyborczą losowanie, na które zapraszani są kandydaci.

 

Do takiego losowania doszło w ubiegły poniedziałek 17 listopada o godzinie 12. Z kandydatów z zaproszenia skorzystała tylko Grażyna Witczak, której tego dnia szczęście bardziej dopisało. Kandydat Stanisław Wegner złożył protest, który został uznany za niezasadny. Wedle gminnej komisji zatem pani Witczak powinna zostać radną Rady Miejskiej w Więcborku.

 

W obwieszczeniu Komisarza Wyborczego w Więcborku okazuje się już jednak, że radnym jest Stanisław Wegner.

 

Jak wynika z analizy portalu E-Krajna.pl, to kto zostanie radnym ma duże znaczenie dla przyszłych koalicji. Największy klub PSL z radnym Wegnerem liczyłby 5 osób, co pozwoliło by na zawarcie większościowej koalicji z 3 osobowym komitetem KWW Razem z Przymierzem burmistrza Pawła Toczki. Gdyby, Wegner radnym nie został, to sytuacja w Radzie Miejskiej się skomplikuje i to koalicji musiałby wejść jedyny radny wybrany z komitetu PO.

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022