Jesteś tutaj: HomeMagazynLipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport)

Lipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 01 sierpień 2020 19:16
Lipiec przez większość miesiąca ze stabilną liczbą chorych (raport) Fot: Markus Spiske

Przez pierwsze trzy tygodnie lipca liczba aktywnie chorych na COVID-19 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oscylowała w przedziale 70-90, raz było więcej nowych przypadków, raz więcej ozdrowieńców, co się w perspektywie tygodnia bilansowało. W ostatnim tygodniu przybyło jednak ponad 50 nowych zachorowań, przez co odnotowaliśmy znaczący wzrost zachorowań.

 

Licząc już z sobotą 1 sierpnia mamy obecnie 117 aktywnie chorych.

 

 

 

Tak natomiast prezentuje się wykres tylko dla lipca:

 

 


W piątek 31 lipca pierwszy raz od 25 maja odnotowaliśmy w województwie kujawsko-pomorskim ponad 100 aktywnych przypadków. Z tych danych wynika jasno, że chorych przybywa coraz szybciej.

 

Problem wzrostu dynamiki zachorowań notuje kilka europejskich państw – powyżej 700 przypadków w ostatnich godzinach stwierdzono; we Włoszech, na Ukrainie, w Rumuni i w Belgii. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców jest to tylko kilkadziesiąt przypadów.

 

Tak się prezentuje natomiast krzywa aktualnie chorych dla Polski:

Grafika: .worldometers.info

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu