Jesteś tutaj: HomeKruszwicaSanepid ostrzega przed koniecznością przegotowywania wody przed spożyciem w powiecie inowrocławskim

Sanepid ostrzega przed koniecznością przegotowywania wody przed spożyciem w powiecie inowrocławskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 29 wrzesień 2023 11:23

Dla sporego obszaru powiatu inowrocławskiego, obsługiwanego przez kruszwicki wodociąg Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu wydał ostrzeżenie o ,,niezgodnością mikrobiologicznej liczby mikroorganizmów (…) z rozporządzenie Ministra Zdrowia. Czyli stan wody nie spełnia norm, aby była ona bezpośrednio wykorzystywana do spożywania przez ludzi czy nawet płukania pokarmów.

W ostrzeżeniu pojawia się informacja, że woda może być spożywana po wcześniejszym przegotowaniu. Sanepid nie widzi natomiast przeciwskazań do wykorzystywania jej do kąpieli.

 

Ostrzeżenie wydano dla Kruszwicy i okolicznych miejscowości. Więcej:

 

Warte obejrzenia

  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu