Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 03 kwiecień 2020 19:16
Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic fot. abcjanikowo24.pl

Widok osób w kombinezonach, którzy rozpylają substancje dezynfekujące znany jest z nagrań pokazujących jak z koronawirusem walczą Chiny. Od dzisiaj takie osoby można spotkać na ulicach Kruszwicy, na Kujawach są gminy, które taką formę walki z epidemią COVID-19 praktykują od kilku dni.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że od dzisiaj będą odbywały się regularne dezynfekcje miejsc, gdzie gromadzą się mieszkańcy, czyli punktami usługowymi jak sklepy, apteki czy placówki pocztowe, a także wiaty przystankowe. Dezynfekcja prowadzona będzie w godzinach nocnych. Burmistrz Witczak jednocześnie apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

Od dobrego tygodnia w dezynfekowane w ten sposób są już ulice Janikowa. Zdjęcie z Janikowa powyżej.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

    Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu