Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKładka NATO pojawi się na ostatniej sesji Rady Miasta kończącej się kadencji

Kładka NATO pojawi się na ostatniej sesji Rady Miasta kończącej się kadencji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 kwiecień 2024 00:05
Kładka NATO pojawi się na ostatniej sesji Rady Miasta kończącej się kadencji Fot: UMB

Znamy już dobrze skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – okazuje się jednak, że w planach jest jeszcze jedna sesja w starym składzie, które odbędzie się 24 kwietnia. Nie została ona jeszcze formalnie zwołana, wiemy jednak, że prezydent Rafał Bruski chciałby nazwać nazwę kładki w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego.

Kładka NATO miałaby wpisywać się w bydgoski Rok NATO, w 25. rocznicę wstąpienia Polski do tego paktu oraz 20. rocznicę powołania w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

- Wierzę, że uhonorowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego w ten sposób spotka się z aprobatą wszystkich radnych, a uroczyste nadanie imienia obiektowi inżynieryjnemu na Wzgórzu Wolności będzie stanowiło element obchodów Bydgoskiego Roku NATO i JFTC. Myślę, że dziś nikt nie ma wątpliwości, że obecność Polski w sojuszu to jeden z filarów naszego bezpieczeństwa – podkreśla Prezydent Rafał Bruski.

 

Jest to kładka piesza, która sąsiaduje z International School of Bydgoszcz, ta anglojęzyczna szkoła prowadzona przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest potocznie nazywana szkołą NATO, z uwagi na uczęszczanie dzieci oficerów z Centrum Szkolenia Sił Połączonych.


Formalnie nowa kadencja rozpocznie się w maju – pierwsze obrady zapewne odbędą się zaraz po weekendzie majowym.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu