Jesteś tutaj: HomeInowrocławPiniewski kontra Fajok – niespodziewany wynik w Inowrocławiu

Piniewski kontra Fajok – niespodziewany wynik w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:40

Pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Inowrocławiu – 36,29%, to jednak oznacza, że będzie druga tura. Do drugiej tury wszedł też Arkadiusz Fajok z 22,43% poparciem. Wybory do Rady Miejskiej wygrywa Koalicja Obywatelska, ale nie ma samodzielnej większości.

 

W wyborach prezydenckich dopiero trzeci wynik uzyskała Ewa Koman – 19,57%, przed Bartoszem Kownackim -10,47% i Markiem Słabińskim 10,33%. Janusz Masterski nie zdobył nawet procenta.

 

Koalicja Obywatelska w 23 osobowej Radzie Miejskiej zdobywa 11 mandatów: Jacka Bętkowskiego, Agnieszki Urbańskiej, Patryka Kaźmierczaka, Marii Żukowskiej, Agnieszki Mochalskiej, Danuty Jaskulskiej, Jarosława Kopcia, Łukasza Oliwkowskiego, Wojciecha Piniewskiego, Ewy Podogrodzkiej, i Juli Ratajczak. Drugi wynik uzyskuje PiS z mandatami: Grzegorza Olszewskiego, Jacka Tarczewskiego, Damiana Polaka, Renaty Napierkowskiej i Jana Gaja. Porozumienie Samorządowe zdobyło trzy mandaty: Grzegorza Kaczmarka, Ewy Koman i Tomasza Marcinkowskiego. Trzy mandaty zdobył też komitet Arkadiusza Fajoka: Rafała Lewandowskiego, Bartłomieja Stanisza i Arkadiusza Fajoka. Trzeciej Drodze przypada jeden mandat: Roberta Rychwickiego.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu