Jesteś tutaj: HomeInowrocławWiele pytań po przedświątecznej tragedii pod jednym z marketów

Wiele pytań po przedświątecznej tragedii pod jednym z marketów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 05 kwiecień 2024 16:56
Wiele pytań po przedświątecznej tragedii pod jednym z marketów Fot: YouTube

W Wielką Sobotę (30 marca) Inowrocławiem wstrząsnęła informacja o śmiertelnym potrąceniu przed sklepem Netto przy ulicy Świętego Ducha. W południe kierująca samochodem osobowym 62-latka śmiertelnie potrąciła 2 latka. Sprawę wyjaśnia prokuratura, a interesuje się nią też opinia publiczna. W szczególności istotne dla bezpieczeństwa w przyszłości będzie ustalenie przyczyn tragedii.

Ustalone fakty są takie, że dziecko wybiegło ze sklepu bezpośrednio pod koła samochodu. W tej kwestii wszystko wydaje się jasne, ale wątpliwości budzi już np. sposób organizacji ruchu w tym miejscu. Glosy, że mogłoby być w tym miejscu bezpieczniej płyną też od samorządowców. Na ten moment śledczy nie wskazują jeszcze winnych śmierci, pomóc ma w tym ustaleniu opinia biegłego.

 

Wątpliwości co do bezpieczeństwa ruchu przed marketem ma starosta inowrocławska Wiesława Pawłowska, która napisała w piśmie - Zastosowane rozwiązanie na tym parkingu, czyli zbyt mała odległość pasów ruchu pojazdów od wejścia/wyjścia ze sklepu, powodują częste przypadki występowania niebezpiecznych sytuacji w relacji pieszy-pojazd, dlatego też zwracam się z prośbą o podjęcie działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym terenie. Być może jednym z kroków, jakie mogą Państwo podjąć, jest budowa barierek ochronnych oraz chodnika przy wejściu/wyjściu ze sklepu czy odpowiednie oznakowanie tego miejsca.

 

Interesujący się bezpieczeństwem ruchu w Inowrocławiu aktywista, a jednocześnie kandydat na radnego Marek Browiński winę ponosi projektant parkingu i twórca organizacji ruchu przed sklepem – Jest strefa ruchu, ze strefy ruchu wynika, że pieszy ma chodzić poboczem i auto ma pierwszeństwo. Nie ma tu nawet ograniczenia prędkości, więc zgodnie z przepisami można wjechać na ten parking z prędkością 50 km/h – mówi Browiński. Jako doraźne rozwiązanie proponuje on wprowadzenie nakazu jazdy w lewo, aby wjeżdżające samochody nie podjeżdżały rozpędzone pod drzwi do sklepu. Browiński zachęca też mieszkańców, aby interweniowali, gdy widzą niebezpieczne miejsce, zanim dojdzie do tragedii.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu