Jesteś tutaj: HomeInowrocławByli Gowinowcy zdecydują kto będzie rządzić w powiecie inowrocławskim

Byli Gowinowcy zdecydują kto będzie rządzić w powiecie inowrocławskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 09 kwiecień 2024 11:18

Wybory do powiatu inowrocławskiego wygrała Koalicja Obywatelska, ale Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tylko jeden mandat mniej, zatem kluczową rolę w układaniu powyborczej koalicji odegrają pozostałe dwa komitety, przy czym Trzecia Droga z 4 mandatami nikomu nic nie daje. Istotną rolę odegrają zatem Nasze Kujawy.

Pierwszy raz w Radzie Powiatu Inowrocławskiego nie zasiądzie żaden przedstawiciel Lewicy.

 

Koalicja Obywatelska ma 9 mandatów (Elżbieta Wiśniewska, Henryk Procek, Jolanta Mrówczyńska, Wiesława Pawłowska, Andrzej Skrobacki, Aleksandra Procek, Wiesław Kończal, Leszek Sienkeiwicz i Jacek Rosa), do większości brakuje jej co najmniej 5 mandatów. PiS ma natomiast 8 mandatów (Maciej Basiński, Ireneusz Stachowiak, Marcin Wroński, Wojciech Gerus, Halina Bogdanowicz, Marek Knop, Paweł Drzażdżewski i Szymon Matkowski), brakuje zatem 6 głosów do większości.

 

Obu komitetom większość mogą dać Nasze Kujawy, które zdobyły 6 mandatów (Izabella Wierzbińska, Jacek Nijak, Andrzej Brzeziński, Adam Banaszak, Bartosz Krajniak, Leszek Sienkiewicz i Marek Karólewski).

 

Czterech mandaty zdobyła też czwarta droga – Feliks Kryszak, Andrzej Sieradzki, Longin Marciniak i Andrzej Antoniewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu