Jesteś tutaj: HomeInowrocławPiniewski reaktywował gazetkę ratuszową i pojawia się w niej na niemal każdej stronie

Piniewski reaktywował gazetkę ratuszową i pojawia się w niej na niemal każdej stronie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 12 luty 2024 00:02
W jednym miejscu mamy aż 4 zdjęcia Piniewskiego W jednym miejscu mamy aż 4 zdjęcia Piniewskiego

W najnowszym wydaniu ,,Nasze Miasto Inowrocław”, które liczy 12 stron, naliczyliśmy aż 11 zdjęć pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia Wojciecha Piniewskiego. Właściwie nieważne w jakim miejscu rozłożymy gazetę, to na zdjęcia szefa inowrocławskiego ratusza na pewno się załapiemy. Do tego mamy też na dwie strony wywiad z nim.

 

,,Nasze Miasto Inowrocław” to gazetka wydawana przez inowrocławski ratusz od wielu lat. Nie będzie nadużyciem stwierdzeniem, że pełni on rolę propagandową. Tego typu gazetki władzy krytykowane są od lat przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Rzecznika Praw Obywatelskich, nawet w najnowszej książce ministra sprawiedliwości Adama Bodnara jest to wskazane jako patologia samorządowa. O krytycznych opiniach można by dużo pisać.

 

W grudniu pełniący obowiązki prezydenta Marek Słabiński zapowiedział likwidację gazetki. Gdy tę obowiązki przejął Wojciech Piniewski, już pierwszego dnia zapowiedział, że druk gazetki będzie wznowiony, co tłumaczył rzekomym oczekiwaniem mieszkańców.

 

Pod koniec stycznia ukazało się pierwsze wydanie i jak widać postać reaktywatora gazetki jest w niej mocno wyeksponowana.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu