Jesteś tutaj: HomeInowrocławEwa Koman zrezygnowała z pracy w miejskiej spółce, ale od kandydatki na prezydenta wymaga się bardziej idących wyjaśnień

Ewa Koman zrezygnowała z pracy w miejskiej spółce, ale od kandydatki na prezydenta wymaga się bardziej idących wyjaśnień

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2024 19:37
Ewa Koman zrezygnowała z pracy w miejskiej spółce, ale od kandydatki na prezydenta wymaga się bardziej idących wyjaśnień Fot: UM Inowrocław

Spór między byłymi zastępcami Ryszarda Brejzy, którzy stanął przeciwko sobie w wyborach to dominujący temat w inowrocławskiej polityce. Przed tygodniem kierujący inowrocławskim magistratem Wojciech Piniewski zarzucał Ewie Koman, iż ta może być członkiem zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie do końca legalnie. W tym tygodniu Koman zrezygnowała z tej funkcji.

 

Była wiceprezydent poza rezygnacją zarzuciła Wojciechowi Piniewskiemu, że ten nadużywa urzędu, aby prowadzić swoją kampanie wyborczą na prezydenta, jednocześnie zaprzeczała, aby w jakimkolwiek momencie złamała prawo. Skomentował to również Urząd Miasta Inowrocławia, dla którego rezygnacja Koman to potwierdzenie, że Piniewski miał rację.

 

Zostawmy na chwilę spór prawny

Rozbieżne głosy Wojciecha Piniewskiego i Ewy Koman to klasyczny przykład sporu prawnego, choć po rezygnacji Koman zapewne już nie będzie on rozstrzygnięty. Problemem jest tutaj jednak wątek etyczny, o którym wspomnieliśmy już jakiś czas temu, jako jedyne medium poddając pod wątpliwość pewne decyzje personalne wobec Koman.

 

Przypomnijmy – została ona odwołana z funkcji wiceprezydenta Inowrocławia jeszcze przez Ryszarda Brejzę w pierwszej połowie października. Brejza zdecydował się jednak na odwołanie jej nie w trybie natychmiastowym jak odwołuje się zwyczajowo wiceprezydentów, ale z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy. Czyli Koman przez kolejne trzy miesiące otrzymywała blisko 20 tys. zł wynagrodzenia, choć do pracy nie musiała chodzić. Chwilę po odwołaniu Koman została powołana do zarządu PGKiM, gdzie pobierała podobną pensję, czyli łącznie z tych dwóch źródeł prawie 40 tys. zł.

 

Od polityka, który chce być prezydentem Inowrocławia wymaga się, czegoś więcej niż odpowiedzi w stylu – wszystko było zgodnie z prawem. Bez rozstrzygania czy było, to na pewno było nieetyczne pobierać dwie pensje, gdy pracowało się tylko w jednym miejscu – inkasując miesięcznie więcej niż większość nauczycieli nie zobaczy przez dobre pół roku. Tak samo nie kwituje tych zarzutów odpowiadanie, że to walka polityczna jej konkurenta.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu