Jesteś tutaj: HomeInowrocławKownacki oficjalnie zapowiedział start na urząd prezydenta Inowrocławia

Kownacki oficjalnie zapowiedział start na urząd prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 12 luty 2024 12:08

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie potwierdziło kandydata na prezydenta Inowrocławia, którym będzie poseł Bartosz Kownacki. W opinii Kownackiego przez ostatnie lata Inowrocław nie wykorzystywał szans rozwojowych oraz swojego potencjału, dlatego konieczna jest zmiana.

 

- Inowrocław przez ostatnie lata nie rozwijał się tak jakby chcieli tego mieszkańcy mimo tego, że to jest miasto o ogromnym potencjale i perspektywach. To jest to miasto o jednym z największych problemów demograficznych nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. To miasto się wyludnia – mówił na inowrocławskim rynku, przed figurą św. Jadwigi poseł Bartosz Kownacki. Zaprezentowanie kandydata w tym miejscu, ma symbolicznie nawiązywać do tego, że Inowrocław kiedyś w historii był administracyjnie ważniejszy nawet od Bydgoszczy.

 

 

- Jest to miasto, w którym dotychczasowi włodarze nie zaproponowali żadnej rozsądnej perspektywy, dlatego te wybory o tym będą czy chcemy zmiany czy kontynuacji. Czy chcemy Inowrocław się zwijał czy rozwijał? - mówił poseł Kownacki - Jednym z największych pracodawców w Inowrocławiu jest jednostka wojskowa. Według planów Platformy Obywatelskiej w 2015 roku – słyszeliśmy te głosy – miała zostać zlikwidowana na rzecz Pruszcza Gdańskiego. Kiedy przejęliśmy władzę uchroniliśmy tę jednostkę i daliśmy Inowrocławowi szansę na rozwój.

 

Kownacki wskazał, że dzięki uniemożliwieniu likwidacji jednostki wkrótce będą tutaj stacjonować kupione od Amerykanów śmigłowce Apache, a w planach są także drony bojowe.

 

Jako kandydat na prezydenta zarejestrował się pełniący w grudniu funkcję komisarza Marek Słabiński. Kandydować zamierza także pełniący aktualnie funkcję prezydenta Wojciech Piniewski, była wiceprezydent Ewa Koman oraz Arkadiusz Fajok.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu