Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy”

,,Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy”

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 lipiec 2017 17:26
,,Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy” Fot: MojaKruszwica.pl

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia to bardzo ważny dzień dla tego miasta, ale również dla całych Kujaw Zachodnich. Prezydent Ryszard Brejza dziękował wszystkim, którzy przez długie lata zabiegali o jej powstanie, postawił jednak równie ambitne plany na przyszłość.

Uroczystego otwarcia obwodnicy Inowrocławia dokonał dzisiaj podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Witold Słowik, wojewoda oraz przedstawiciele samorządów. Jeszcze przed południem skorzystać z niej mogli pierwsi kierowcy.

 

- Obwodnica da w perspektywie 20-30 lat potężny impuls rozwojowy, a więc dla tego pokolenia młodych inowrocławian, którzy w tej chwili wchodzą w życie dorosłe – ocenił otwarcie obwodnicy prezydent Ryszard Brejza. Zdaniem włodarza miasta, w okolicach węzłów na terenie gminy wiejskiej Inowrocław spodziewać można się rozwoju osadnictwa.

 

Fot: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

 

- Słowa podziękowania kieruje w szczególności do mieszkańców Inowrocławia, a bardzo mocno dziękuje tym, którzy nie stracili wiary w to, że inwestycja która była bardzo droga, że zostanie ona zrealizowana. Obiecywaliśmy kiedyś, że nie ustąpimy i doprowadzimy do tego, że obwodnica Inowrocławia zostanie zbudowana jako nowoczesna, godna XXI wieku w jakim żyjemy – dziękował prezydent Ryszard Brejza – Podziękowania kieruje do tych, którzy podejmowali decyzję w poprzednich latach i do tych, którzy dzisiaj przecinali wstęgę i otwierali obwodnice.

 

Szczególne podziękowania włodarz Inowrocławia skierował do byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Decyzje o budowie podjął poprzedni rząd, wylobował ją były prezydent Komorowski, który zaszczycił nas na otwarciu prac na budowie tej obwodnicy. Dzisiaj jest okazja, aby podziękować jemu za wsparcie dla budowy obwodnicy.

 

Powstanie obwodnicy to jednak również zmniejszenie natężenie ruchu w centrum miasta, poprzez wyprowadzenie bokiem tranzytu. Istnieje duża szansa, że w ciągu najbliższych lat uda się zrealizować ostatni odcinek do Sławęcinka, który pozwoli ominąć Inowrocław również jadącym od strony Bydgoszczy. Prezydent Ryszard Brejza przyznał, że teraz przed miastem stają nowe cele rozwojowe, za które wskazał rozbudowę dróg krajowych nr 15 w kierunku Torunia i Gniezna oraz nr 25 na Bydgoszcz. Dzięki temu Inowrocław zyska też dogodne połączenia z autostradą A2 i drogą ekspresową S-5. Zdaniem Brejzy są to cele realne do wykonania, tak samo jak kiedyś za realny cel uznano budowę obwodnicy.

 

Impreza dla mieszkańców

Jak podkreślał Brejza dzisiaj obwodnicę otwierali politycy w garniturach, ale dla Inowrocławia jest to inwestycja tak ważna, iż powinni móc to uczynić mieszkańcy. Stąd też 28 lipca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego odbędzie się koncert w trakcie którego wystąpi kultowy Lady Pank. Impreza ma być podziękowaniem dla wszystkich mieszkańców, którzy przez lata angażowali się w zabieganie o wybudowanie obwodnicy, chociażby poprzez uczestnictwo w protestach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu