Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławianie niezbyt zainteresowani wyborami

Inowrocławianie niezbyt zainteresowani wyborami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:50
Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć ponownie radnymi Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć ponownie radnymi

Frekwencja w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia nie przekroczyła nawet 7%. Podkreśla to tylko, iż wakacje nie są dobrym okresem do przeprowadzania wyborów. Zdecydowane zwycięstwo odniósł radny Jarosław Kopeć – popierany przez Platformę Obywatelską i prezydenta Ryszarda Brejzę.

Wybory uzupełniające zostały rozpisane po wygaszeniu mandatu Kopcia, któremu udowodniono naruszenie przepisów związanych z łączeniem mandatu radnego i funkcji ławnika w Sądzie Rejonowym. Jarosław Kopeć wystąpił do wyborców jednak o ponowną weryfikację, a ci udzielili mu ponownego mandatu radnego.

 

We wczorajszych wyborach Jarosław Kopeć uzyskał dokładnie 100 głosów, co daje mu ponad 59% poparcia. Drugi wynik uzyskał kandydat lewicy Marcin Pietrzak na którego zagłosowało 25 osób, trzeci był Mirosław Królewicz z 23 głosami. Najgorszy wynik uzyskał kandydat Kukiz15 Marek Browiński – 19 głosów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu