Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 lipiec 2022

Na początku czerwca Zarząd Województwa przyjął projekt audyty krajobrazowego, do którego opracowania samorządy wojewódzkie są zobowiązane przynajmniej raz na 20 lat. Nad aktualnym audytem prace trwają od 2017 roku, celem dokumentu jest m.in. identyfikacja krajobrazów priorytetowych, w celu późniejszej ich ochrony. Jak się okazuje, przyjęty projekt kłóci się z planami rozwojowymi Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie dwa tygodnie poważnie nadużyły zaufanie do komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. O awaryjnej organizacji komunikacji trzeba powiedzieć, że miała sporo do życzenia, stąd też mieszkańcy, którzy mieli wykupione bilety na całą sieć mogą czuć się trochę oszukani. Ważnym gestem w odbudowie zaufania do transportu zbiorowego byłoby zwrócenie wydatków za bilety lub inna forma rekompensaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 5 maja PKP Intercity wprowadziło taryfę dynamiczną, która na mniej uczęszczanych trasach miała pozwolić kupować bilety na kilka godzin przed odjazdem pociągu znacznie taniej. Chodziło o to, że lepiej przewieść kogoś nawet ponad dwukrotnie taniej niż wozić zamiast niego powietrze. Minęło kilka tygodni i ceny okazały się znacznie wyższe.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 08 lipiec 2022 13:12

Wybuch gazu w centrum Inowrocławia

W czwartek wieczorem przy ulicy Staszica doszło do wybuchu gazu, poszkodowane został dwie osoby, na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych, konieczna była ewakuacja dziewięciu rodzin. Tuż po tym zdarzeniu na miejscu pojawiło się 16 zastępów Straży Pożarnej. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę i w niedzielę będzie odbywać się 8. edycja Enea Bydgoszcz Triathlon – organizatorzy spodziewają się około 4 tys. zawodników, Bydgoski triathlon uchodzi za największą tego typu imprezę w Polsce. Wiązać będzie się to jednak z pewnymi utrudnieniami komunikacyjnymi w te dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30