Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWeekend pod znakiem zmian komunikacyjnych. Odbędzie się triatlon

Weekend pod znakiem zmian komunikacyjnych. Odbędzie się triatlon

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 lipiec 2022 12:43
Weekend pod znakiem zmian komunikacyjnych. Odbędzie się triatlon Fot: Enea Bydgoszcz Triathlon

W sobotę i w niedzielę będzie odbywać się 8. edycja Enea Bydgoszcz Triathlon – organizatorzy spodziewają się około 4 tys. zawodników, Bydgoski triathlon uchodzi za największą tego typu imprezę w Polsce. Wiązać będzie się to jednak z pewnymi utrudnieniami komunikacyjnymi w te dni.

 

Idea triathlonu to zmagania w pływaniu, jeździe na rowerze oraz w bieganiu. Uczestnicy będą musieli się wykazać we wszystkich tych trzech dyscyplinach. Start i meta zlokalizowane będą przy Immobile Łuczniczce. Areną do pływania będzie Brda.

 

Komunikat ZDMiKP:

W sobotę i niedzielę (09-10.07.) wyłączona z ruchu zostanie:

ulica Toruńska na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Bernardyńskiego,

ul. Ujejskiego na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Wojska Polskiego

oraz częściowo aleje Jana Pawła II.

 

09.07.2022r. (sobota) w godzinach 06:30 – 13:30

oraz 10.07.2022r. (niedziela) w godzinach 05:30 – 16:30, wprowadzone zostaną zmiany tras:

 

linia nr 68 – w kierunku Parku Przemysłowego skierowana zostanie na trasę czasowo od ronda Toruńskiego ulicami: Bełzy, Wojska Polskiego, do przystanku Magnuszewska / Modrakowa ( dalej powrót na swoją trasę).

 

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

- rondo Toruńskie,

- Wojska Polskiego / Ujejskiego,

- Wojska Polskiego / Kładka.

 

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:

- rondo Toruńskie (Bełzy),

- Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego),

- Wyżyny.

 

W kierunku pętli Dworzec Leśne bez zmian.

 

linie nr 69 i 89 – w kierunku pętli Błonie skierowane zostaną na trasę czasowo zmienioną od ronda Fordońskiego do Dworca PKS ulicami: Jagiellońską, Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego do przystanku Wzgórze Wolności (dalej powrót na swoją trasę).

 

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

- rondo Toruńskie,

- Wojska Polskiego / Ujejskiego.

 

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:

- rondo Fordońskie – po prawoskręcie (obok Pasamonu),

- Jagiellońska / Łużycka.

 

W kierunku pętli Tatrzańskie bez zmian.

 

linia nr 80 – w kierunku Dworca Głównego skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II; Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego, Kujawską do przystanku rondo Kujawskie (dalej powrót na swoją trasę).

 

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

- rondo Inowrocławskie,

- rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

 

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:

- Trasa Uniwersytecka / Ujejskiego,

- Wzgórze Wolności.

 

W kierunku pętli Port Lotniczy bez zmian.

 

linia nr 99 – w kierunku pętli Plac Kościeleckich skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II; Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego, Kujawską do przystanku rondo Kujawskie (dalej powrót na swoją trasę).

 

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

- rondo Inowrocławskie,

- rondo Kujawskie (przystanek przed rondem).

 

Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej:

- Trasa Uniwersytecka / Ujejskiego,

- Wzgórze Wolności.

 

W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka bez zmian.

 

ZaT – zostanie zawieszona

 

Zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Immobile Łuczniczka na ul. Toruńskiej 59. Uczestnicy najpierw zmierzą się z pływaniem w rzece Brda, następnie ruszą na rower (ul. Toruńską oraz Jana Pawła II aż do węzła w Stryszku). Ostatnią konkurencją będzie bieg, którego trasa została wyznaczona wzdłuż bulwarów (po obu stronach rzeki), z widowiskowym przebiegiem przez ulicę Mostową.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu