Jesteś tutaj: Home

Postulują, aby jeździł przynajmniej jeden tramwaj na godzinę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 wrzesień 2022 10:43

Od jutra – 1 października zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej, zmniejszenie liczby kursów autobusów podyktowane jest brakami kadrowymi w MZK, drogowcy postanowili jednak też wprowadzić ograniczenia w tramwajach, które najdotkliwiej dotkną linie nr 1 łączącą Wilczak z Myślęcinkiem. W czwartkowe popołudnie Rada Osiedla wraz z Bydgoskim Ruchem Miejskim zorganizowali happening w ramach pożegnania tramwaju nr 1, jednocześnie apelując o częściową zmianę decyzji ZDMiKP.

Tramwaj nr 1 całkowicie nie zniknie – w dni powszednie będzie kursował w godzinach szczytu, na tory pojazdy z tym numerem nie wyjadą już jednak w ogóle w soboty i w niedzielę.

 

- Powiedzmy sobie szczerze ten tramwaj jest potrzebny dla wszystkich – niektórzy pracują w soboty i niedzielę, niektórzy jeżdżą do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – mówił podczas happeningu Jarosław Cholewczyński z Rady Osiedla Wilczak - Mamy dużo osób niepełnosprawnych, które dojeżdżają na Gdańską i do Myślęcinka.


Ze strony Bydgoskiego Ruchu Miejskiego Paweł Górny wysnuł postulat, aby zachować mimo wszystko jeden tramwaj na godzinę - W tzw. międzyszczycie żeby jeździł co najmniej jeden na godzinę, i tak samo w soboty i niedzielę, przynajmniej w godzinach 10-18. Jeden tramwaj na godzinę jesteśmy obsłużyć jednym pojazdem i znikomą ilością motorniczych.

 

Jeszcze dzisiaj w dni powszednie przez większość dnia jeżdżą 3-tramwaje ,,1”, w weekendy są to 2 tramwaje na godzinę.

 

- Jeden tramwaj na godzinę jest bardzo ważny dla mieszkających seniorów czy na Wilczaku, czy na Osiedlu Leśnym – podkreśla Górny.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie