Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska turystyka ,,bez filtrów"

Bydgoska turystyka ,,bez filtrów"

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 październik 2022 08:25

Inicjatywa „Turystyka BEZ FILTRÓW” początkowo opierała się wyłącznie na prowadzeniu bloga, na którym pojawiały się artykuły, głównie dotyczące dziedzictwa kulturowego Bydgoszczy i regionu Kujaw i Pomorza. Flagowym projektem był cykl (i w dalszym ciągu jest, bo wciąż się rozbudowuje) „Bydgoskie osiedla BEZ FILTRÓW”, w ramach którego autor – Piotr Weckwerth – w szczegółowy sposób opisywał poszczególne, bydgoskie osiedla.

 

 

W sezonie wiosenno-letnim 2022 r. w ramach brandu, rozpoczęto także realizację wycieczek – głównie po osiedlach, ale także tematycznych, np. dla bydgoskich seniorów. W ten sposób, zrealizowano w sumie niemal 40 wycieczek, w których udział wzięło ponad tysiąc osób.

 

Największą zmianą jest jednak fakt uruchomienia projektu „Bydgoszcz? Dzieje się!” – czyli vlog dla żądnych wiedzy i przygód! Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje on serię filmów, zamieszczanych na portalu YouTube. Motywem przewodnim jest oczywiście Bydgoszcz, jednak dokładny temat każdej z produkcji, wybierają, poprzez udział w ankiecie, widzowie! W ten sposób, zrealziowano filmy z kateogorii: „Bydgoszcz Zielona” (temat: Puszcza Bydgoska), „Bydgoszcz Aktywna” (Zbocze Bydgoskie), „Bydgoszcz Architekturalna” (Osiedle Sielanka), a aktualnie trwa zbieranie głosów w kategorii „Bydgoszcz Historyczna”.

 

Najnowszy odcinek cyklu, w którym Piotr Weckwerth przedstawia osiedle Sielanka, obejrzeć można poniżej:

 

Projekt „Bydgoszcz? Dzieje się!” jest współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu