Jesteś tutaj: Home

,,Uczynienie Matki Maryi królową Polski, to nie symboliczne odwołanie się do niej, ale realne oddanie”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 maj 2022 16:49

3 maja to w Kościele katolickim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która inauguruje na dobre maj będący miesiącem Maryjnym. Przez cały maj odbywają się w parafiach specjalne nabożeństwa majowe. W bydgoskiej tradycji obchody święta Konstytucji 3 Maja były zawsze blisko powiązane z Mszą Świętą. Tak było również dzisiaj.

- Ludzie od najdawniejszych czasów uciekali się i szukali pomocy u matki Jezusa. Maryja jest królową właśnie dlatego, że jest matką syna bożego i naszą matką – mówił w homilii bp. Krzysztof Włodarczyk, próbując wyjaśnić znaczenie tego liturgicznego święta uczestnikom Mszy - Gdy 3 maja obchodzimy w naszej ojczyźnie rocznicę uchwalenia Konstytucji, liturgicznie jest to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ta właśnie uroczystość już na dobre wprowadza nas w maryjny miesiąc, codzienne śpiewanie i odmawianie litanii loretańskiej jest doskonałym sposobem zadumy i medytacji, kim jest Maryja i co wnosi do naszego życia duchowego.

 

Biskup Włodarczyk w dalszej części kazania przytoczył fragment jednego z hymnów maryjnych: Gdy ciężkie winy przeszłości poddały naród niewoli, z dawnego błędu ratując, wolnością go obdarzyłaś.

 

- Wolność naszego narodu jest nam dana i zadana, dlatego chcemy by dalej nas otoczyła swoją opieką i pomagała nas wyprowadzać z tego co może zepsuć tę wolność, zniszczyć ją – komentował bp. Włodarczyk - Uczynienie Matki Maryi królową Polski, to nie symboliczne odwołanie się do niej, ale realne oddanie się tej, której prowadzenie do Chrystusa oraz troska w o nasze życie w łasce bożej i kierowanie się wiarą nie tylko czyniły nas mądrymi, ale kiedy trzeba było wyprowadzały nas z największych ciemności, zagrożeń i niewoli.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022