Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Uczynienie Matki Maryi królową Polski, to nie symboliczne odwołanie się do niej, ale realne oddanie”

,,Uczynienie Matki Maryi królową Polski, to nie symboliczne odwołanie się do niej, ale realne oddanie”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 maj 2022 16:49

3 maja to w Kościele katolickim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która inauguruje na dobre maj będący miesiącem Maryjnym. Przez cały maj odbywają się w parafiach specjalne nabożeństwa majowe. W bydgoskiej tradycji obchody święta Konstytucji 3 Maja były zawsze blisko powiązane z Mszą Świętą. Tak było również dzisiaj.

- Ludzie od najdawniejszych czasów uciekali się i szukali pomocy u matki Jezusa. Maryja jest królową właśnie dlatego, że jest matką syna bożego i naszą matką – mówił w homilii bp. Krzysztof Włodarczyk, próbując wyjaśnić znaczenie tego liturgicznego święta uczestnikom Mszy - Gdy 3 maja obchodzimy w naszej ojczyźnie rocznicę uchwalenia Konstytucji, liturgicznie jest to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ta właśnie uroczystość już na dobre wprowadza nas w maryjny miesiąc, codzienne śpiewanie i odmawianie litanii loretańskiej jest doskonałym sposobem zadumy i medytacji, kim jest Maryja i co wnosi do naszego życia duchowego.

 

Biskup Włodarczyk w dalszej części kazania przytoczył fragment jednego z hymnów maryjnych: Gdy ciężkie winy przeszłości poddały naród niewoli, z dawnego błędu ratując, wolnością go obdarzyłaś.

 

- Wolność naszego narodu jest nam dana i zadana, dlatego chcemy by dalej nas otoczyła swoją opieką i pomagała nas wyprowadzać z tego co może zepsuć tę wolność, zniszczyć ją – komentował bp. Włodarczyk - Uczynienie Matki Maryi królową Polski, to nie symboliczne odwołanie się do niej, ale realne oddanie się tej, której prowadzenie do Chrystusa oraz troska w o nasze życie w łasce bożej i kierowanie się wiarą nie tylko czyniły nas mądrymi, ale kiedy trzeba było wyprowadzały nas z największych ciemności, zagrożeń i niewoli.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu