Jesteś tutaj: Home

W reprezentacyjnym miejscu Bydgoszczy będą się kształcić pielęgniarki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:57
W reprezentacyjnym miejscu Bydgoszczy będą się kształcić pielęgniarki Fot: Pit1233

Temat powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, w celu zwiększenia kształcenia kadry medycznej utkwił w politycznym pacie. Rozwijać będzie się natomiast inna uczelnia, która wkrótce nabędzie reprezentacyjny budynek przy ulicy Jagiellońskiej, na skrzyżowaniu z ulicami Mostową i Gdańską.

W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy zgodziła się, aby budynek przy ulicy Jagiellońskiej 2, kojarzony gównie za sprawą działającej tu w przeszłości dyskoteką ,,Savoy” zakupiła Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Uczelnia ta zwróciła się do władz Bydgoszczy z ofertą kupna budynku za 11 mln i 400 tys. zł. Budynek ma służyć rozwojowi możliwości dydaktycznych tej szkoły.

 

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu,co prawda nie ma uprawnień do kształcenia lekarzy, ale skupia się na kształceniu pielęgniarek, kosmetologów i fizjoterapeutów. Szczególnie brak pielęgniarek jest dostrzegalny w polskim systemie ochrony zdrowia, na pacjenta przypada ich jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: