Jesteś tutaj: Home

Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 wrzesień 2021 00:40
Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy Fot: Bartosz Bieliński

Czas pandemii był trudny dla wielu branż, stąd też w całej Polsce odnotowano wzrost bezrobocia, nie był on jednak specjalnie duży. Ostatnie miesiące wakacyjne, ze stosunkowo niskimi obostrzeniami sanitarnymi to czas, w którym gospodarka nadrabia lockdowny, co przekłada się też na spadek bezrobocia. W skali województwa wskaźniki wracają do poziomu bezrobocia sprzed pandemii, w Bydgoszczy stopa bezrobocia oscyluje natomiast ponownie w okolicach 3%.

Pod koniec sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych było 65,7 tys. osób bez pracy, to mniej niż pod koniec lutego 2020 roku zanim w Polsce pojawił się COVID-19 i o niecałe 600 osób mnie niż w marcu 2020 roku, gdy udało się uzyskać historycznie najniższy wskaźnik. Mamy zatem powrót do sytuacji tuż przed pandemią. W sierpniu 2020 roku bezrobotnych było ponad 70 tys., stąd też ostatni rok przyniósł wyraźną poprawę.

 

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz – pod koniec sierpnia mieliśmy nieco ponad 5,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych – to o ponad 600 więcej niż w marcu 2020 roku. Widoczna jest jednak utrzymująca się tendencja spadkowa, stąd też jeżeli nie dojdzie do kolejnego lockdownu sytuacja powinna za kilka tygodni wrócić do stanu sprzed pandemii.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.