Jesteś tutaj: Home

Powstało pierwsze mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych intelektualnie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 wrzesień 2021 06:41

Fundacja Kaktus w ramach projektu ,,Adres Samodzielni 1” uruchomiła w Fordonie pierwsze mieszkanie treningowe, to miejsce w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie mają się uczyć samodzielności, bowiem o ile dzisiaj mogą zazwyczaj liczyć na opiekunów w swoich rodzinach, to te osoby wraz z wiekiem będą tracić siły. Pobyt w takim mieszkaniu powinien nieść również korzyści terapeutyczne.

Mieszkanie treningowe to przygotowanie dorosłej osoby z niepełnosprawnością do jak najlepszego życia w momencie, gdy jej rodzice lub opiekunowie wraz z wiekiem tracą siły bądź umierają – informuje fundacja Kaktus. Pobyt w mieszkaniu treningowym trwa 4 miesiące, jednocześnie przebywają w nim 4 osoby, które są wspierane przez cały czas przez trenerów.

 

Ważnym elementem jest też trening ekonomiczny, aby osoby objęte tym programem nauczyły się zarządzać środkami pieniężnymi. Każdy z mieszkańców otrzymuje wsparcie socjalne w wysokości 1 tys. zł miesięcznie.

Osoby zainteresowane skorzystanie z tej formy pomocy mogą zgłosić się do fundacji poprzez stronę internetową - https://fundacjakaktus.pl

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.