Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Polsce coraz więcej zakażeń, w Bydgoszczy udaje się trzymać stały poziom. Czy to zasługa wysoki immunizacji?

W Polsce coraz więcej zakażeń, w Bydgoszczy udaje się trzymać stały poziom. Czy to zasługa wysoki immunizacji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 wrzesień 2021 07:12
W Polsce coraz więcej zakażeń, w Bydgoszczy udaje się trzymać stały poziom. Czy to zasługa wysoki immunizacji? Fot: Bartosz Bieliński

We wtorek pierwszy raz od wielu tygodni stwierdzono w Polsce ponad 400 zakażeń jednego dnia, co pokazuje, że ponownie mamy fazę wzrostową epidemii. Widzimy to też w statystykach dla województwa kujawsko-pomorskiego, ale o dziwo w przypadku Bydgoszczy mieliśmy w pierwszym tygodniu września o jedno zakażenie mniej niż w ostatnim tygodniu sierpnia – nie tylko nie widać wzrostu, ale mamy też minimalną tendencję spadkową.

W pierwsze 7 dni września w kujawsko-pomorskim stwierdzono 90 zakażeń, gdy ostatniego tygodnia sierpnia było to 53. Wzrost mamy dość wyraźny, wpisujący się w ogólnopolską tendencję wzrostu zakażeń.

 

Tymczasem w Bydgoszczy w dniach 1-7 września stwierdzono 14 zakażeń, gdy w dniach 25-31 sierpnia było to 15, zaś jeszcze tydzień wcześniej 16. W Bydgoszczy zatem tendencji dynamicznego wzrostu zakażeń nie widać, widzimy natomiast pewną stabilizację.

 

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być wyższa immunizacja bydgoszczan, czyli wysoki poziom odporności. W trzeciej fali wiosennej był moment, gdzie Bydgoszcz zaliczała się do powiatów o najwyższym wskaźniku zakażeń, przez co duża część populacji przechorowała COVID. Bydgoszcz – o czym pisaliśmy wczoraj – zalicza się obecnie też to najlepiej wyszczepionych gmin w Polsce – w pełni zaszczepione jest blisko 57% populacji, gdy średnia dla naszego województwa nie przekracza jeszcze 50%, a średnia dla kraju jest jeszcze niższa.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu