Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLetnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy

Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 wrzesień 2021 00:40
Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy Fot: Bartosz Bieliński

Czas pandemii był trudny dla wielu branż, stąd też w całej Polsce odnotowano wzrost bezrobocia, nie był on jednak specjalnie duży. Ostatnie miesiące wakacyjne, ze stosunkowo niskimi obostrzeniami sanitarnymi to czas, w którym gospodarka nadrabia lockdowny, co przekłada się też na spadek bezrobocia. W skali województwa wskaźniki wracają do poziomu bezrobocia sprzed pandemii, w Bydgoszczy stopa bezrobocia oscyluje natomiast ponownie w okolicach 3%.

Pod koniec sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych było 65,7 tys. osób bez pracy, to mniej niż pod koniec lutego 2020 roku zanim w Polsce pojawił się COVID-19 i o niecałe 600 osób mnie niż w marcu 2020 roku, gdy udało się uzyskać historycznie najniższy wskaźnik. Mamy zatem powrót do sytuacji tuż przed pandemią. W sierpniu 2020 roku bezrobotnych było ponad 70 tys., stąd też ostatni rok przyniósł wyraźną poprawę.

 

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz – pod koniec sierpnia mieliśmy nieco ponad 5,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych – to o ponad 600 więcej niż w marcu 2020 roku. Widoczna jest jednak utrzymująca się tendencja spadkowa, stąd też jeżeli nie dojdzie do kolejnego lockdownu sytuacja powinna za kilka tygodni wrócić do stanu sprzed pandemii.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu