Jesteś tutaj: Home

Województwo chce sfinansować przewozy autobusowe do Sępólna Krajeńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 sierpień 2021 06:30

Wiosną PKS Chojnice zawiesiło przewozy autobusowe z Chojnice przez Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy. W tej sprawie interweniowali jeszcze wiosną posłowie Jan Szopiński i Bartosz Kownacki. Najprawdopodobniej uda się przywrócić autobusy od 1 września, dzięki dopłacie z budżetów państwa i województwa.

 

W najbliższych poniedziałek Sejmik Województwa będzie podejmował uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy na świadczenie usługi przewozowej na trasie Bydgoszcz – Mrocza – Sępólno Krajeńskie – Kamień Krajeński. Województwo Kujawsko-Pomorskie za świadczenie tej usługi o 1 września do 31 grudnia zapłaci nieco ponad 11,1 tys. zł, natomiast kwotę 99,1 tys. zł sfinansuje rządowy Fundusz rowoju przewozów autobusowych o chrakterze użyteczności publicznej – jest to nowe narzędzie wsparcia deficytowych linii autobusowych, które weszło w życie w 2019 roku.

 

Początkowo władze województwa do dofinansowywania połączeń pomiędzy Bydgoszczą i Sępólnem Krajeńskim podchodziły sceptycznie. Ostatecznie, gdy pojawiła się możliwość sfinansowania w 90% z dotacji rządowej, sprawa jest bliska pozytywnej finalizacji.

 

Na chwilę obecną nie wiemy jaki przewoźnik obsługiwać będzie tę trasę, do 2022  ustawa pozwala zamawiającemu -  w tym wypadku Województwu Kujawsko-Pomorskiemu - zlecić takie zadanie wybranemu przewoźnikowi bez przetargu.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022