Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrak chętnych na opracowanie przebiegu obwodnicy Białych Błot. Planowana inwestycja stoi w miejscu

Brak chętnych na opracowanie przebiegu obwodnicy Białych Błot. Planowana inwestycja stoi w miejscu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 sierpień 2021 00:17

Pierwszy raz wybudowanie obwodnicy Białych Błot, w przedłużeniu wychodzącej z Bydgoszczy ulicy Szubińskiej pojawiły się pod koniec 2017 roku, wówczas kilka samorządów zadeklarowało współpracę. Dopiero jednak teraz, pod koniec lipca udało się rozpisać przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Postępowanie wykonawcy jednak nie wyłoniło, bowiem żadna firma nie złożyła oferty.

Prace nad STEŚ planuje się na dwa lata, w tym okresie miałyby powstać warianty przebiegu obwodnicy, w tym także nie można wykluczać wariantu zakładającego budowę tunelu wzdłuż dzisiejszej Szubińskiej w Białych Błotach, a w dalszym etapie zarekomendować najlepszy ekonomicznie wariant. Z racji tego, że dyskusje o przebiegu obwodnicy budzą emocje wśród mieszkańców, wykonawca w ramach kontraktu miał założyć specjalną stronę internetową do konsultacji z mieszkańcami i przeprowadzić szerokie konsultacje.

 

Termin składania ofert minął w piątek 20 sierpnia, nie wpłynęła żadna oferta. Samorządy za STEŚ chciały zapłacić do 600 tys. zł – w ramach współdziałania gminy Białe Błota, z Powiatem Bydgoskim, Miastem Bydgoszcz i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

 

Najprawdopodobniej wkrótce zostanie ten przetarg rozpisany na nowo.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

 • Czerwiec był ,,ekstremalnie ciepły”

  Był to trzeci najcieplejszy czerwiec w XXI wieku w Polsce, czwarty natomiast od 1951 roku (gdy prowadzone są pomiary) – wynika z raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w czerwcu wyniosła 18,6 stopnia Celsjusza i była o 1,8 stopnia powyżej normy.

Wiadomości z regionu