Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrak chętnych na opracowanie przebiegu obwodnicy Białych Błot. Planowana inwestycja stoi w miejscu

Brak chętnych na opracowanie przebiegu obwodnicy Białych Błot. Planowana inwestycja stoi w miejscu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 sierpień 2021 00:17

Pierwszy raz wybudowanie obwodnicy Białych Błot, w przedłużeniu wychodzącej z Bydgoszczy ulicy Szubińskiej pojawiły się pod koniec 2017 roku, wówczas kilka samorządów zadeklarowało współpracę. Dopiero jednak teraz, pod koniec lipca udało się rozpisać przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Postępowanie wykonawcy jednak nie wyłoniło, bowiem żadna firma nie złożyła oferty.

Prace nad STEŚ planuje się na dwa lata, w tym okresie miałyby powstać warianty przebiegu obwodnicy, w tym także nie można wykluczać wariantu zakładającego budowę tunelu wzdłuż dzisiejszej Szubińskiej w Białych Błotach, a w dalszym etapie zarekomendować najlepszy ekonomicznie wariant. Z racji tego, że dyskusje o przebiegu obwodnicy budzą emocje wśród mieszkańców, wykonawca w ramach kontraktu miał założyć specjalną stronę internetową do konsultacji z mieszkańcami i przeprowadzić szerokie konsultacje.

 

Termin składania ofert minął w piątek 20 sierpnia, nie wpłynęła żadna oferta. Samorządy za STEŚ chciały zapłacić do 600 tys. zł – w ramach współdziałania gminy Białe Błota, z Powiatem Bydgoskim, Miastem Bydgoszcz i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

 

Najprawdopodobniej wkrótce zostanie ten przetarg rozpisany na nowo.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu