Jesteś tutaj: Home

Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 06:56
Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku Wizualizacja czwartego kręgu

W kwietniu Sejmik Województwa zdecydował o korekcie budżetu na bieżący rok, aby kwotę ponad 27 mln zł w tym roku przeznaczyć na rozpoczęciu rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg oraz budowy parkingu podziemnego. Łącznie wraz z Miastem Bydgoszczą w perspektywie wieloletniej na te działania inwestycyjne planuje się wydać około 112 mln zł. Jak się okazuje, najprawdopodobniej w tym roku wydatkowanie będzie mniej niż 30 tys. zł.

Wciąż w obowiązującym rocznym planie zamówień publicznych kwestie związane z rozbudową bydgoskiego opery się jeszcze nie znalazły. Jak wynika z przyjętego w lipcu przez Zarząd Województwa harmonogramu rzeczowo-finansowego przetarg najprawdopodobniej pojawi się w czwartym kwartale br. roku, ale nie można wykluczyć, że będzie to pierwszy kwartał 2022 roku. W roku biezącym planuje się jak wynika z tego dokumentu wydatkował łącznie około 27 tys. zł na obsługę prawną, czyli czynności zwiazane z przetargiem. Jest to kwota jednak tysiąckrotnie mniejsza niż zapisane w obowiązującej uchwale budżetowej 27 mln zł.

 

Najprawdopodobniej w jednej z kolejnych korekt budżętu przyjmowanychprzez Sejmik Województwa kwota na Operę Nova będzie zmniejszona, a niewykorzystane środki przesunięte na budżet na 2022 rok, który będzie uchwalany najprawdopodobnie w grudniu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.