Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGama ma szansę stać się bydgoskim hitem eksportowym PESA

Gama ma szansę stać się bydgoskim hitem eksportowym PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 lipiec 2021 18:52

Historia produkcji lokomotyw PESA Gama sięga 2012 roku, ale to w ostatnim czasie widoczne jest szczególne zainteresowanie operatorów tą konstrukcją. Kilka lokomotyw Gama wozi pasażerów w barwach narodowego przewoźnika PKP Intercity, ale właściwości tego pojazdu szynowego ceni sobie też barwa intermodalna.


- Klienci bardzo się tym interesują, dajemy wiele tych lokomotyw na testy, spodziewamy się, że będzie to również międzynarodowy hit – mówił prezes PESA Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski prezentując plany rozwoju firmy na kolejne lata. Nie bez przypadku Zdziarski przemawiał stojąc na tle jednej z Gam.

 

Zdaniem prezesa PESA dużym autetm tej konstrukcji jest masa służbowa, która pozwala na wykorzystywanie jej na wszelkiego typu bocznicach, co doceniać ma branża intermodalna. Ponadto dobrze radzą sobie w ruchach boczncowcych. PESA Gama produkowane są w silnikiem spalinowym i elektrycznym - Planujemy ją wyposażyć w silniki na 25kV i wydaje się, że jest to naprawdę trafiony produkt – zapowiada Zdziarski, co ma zagwarantować większe prędkości przewozowe.

 

PESA chce też ropzocząć masową produkcję w konfiguracji z silnika hybdyrowego, który umożliwi przejście na napęd spalinowych na odcinkach bez elektryfikacji.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu