Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa miesiąc UTP stanie się PBŚ

Za miesiąc UTP stanie się PBŚ

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 00:19
Nowe logo uczelni od 1 września Nowe logo uczelni od 1 września

Dokładnie 1 września w życie wejdzie ustawa, która przekształca Uniwerystet Technologiczno-Przyrodniczy w Politechnikę Bydgoską. Będzie to najmłodsza politechnika w Polsce, ale jak się podkeśla z najdluższy stażem ponad 70-letnim.

 

Jakiś czas temu władze na dzisiaj jeszcze UTP zaprezentowały identyfikację Politechniki Bydgoskiej, czyli nowy logotyp jaki będzie obowiązywał od 1 września, czyli równo za miesiąc.

 

Tak jak dzisiaj wszyscy uczelnie kojarzą ze skrótem UTP, od 1 września będzie to PBŚ. Obecnie skrótu PB używa Politechnika Białostocka, stąd też, aby nie było kolizji zdecydowano się na skrót od nazwy Politechnika Bydgoska Śniadeckich. Na potrzeby adresu internetowego czy komunikacji w języku angielskim będzie używany skrót PBS, bez polskiego znaku ,,ś”.

 

Uczelnia w komunikacji zagranicznej chce pozotać przy angielskiej nazwie University of Science an Technology.

 

Warte obejrzenia

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

 • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

  Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

   

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

 • Polregio informuje o porozumieniu ze związkowcami. Widmo strajku wisi nad dwoma województwami

  Wczoraj poinformowaliśmy, że związki zawodowe zapowiedziały na 10 października rozpoczęcie strajku, który doprowadzi do zatrzymania pociągów Polregio w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dzisiaj Polregio informuje nas, że doszło do zawarcia porozumienia, zatem w pozostałych województwach, w tym kujawsko-pomorskim na dzisiaj nie ma większego ryzyka, że staną pociągi.

 • Maszyniści Polregio grożą strajkiem

  Dzisiaj mija termin ultimatum jakie związki zawodowe postawiły zarządowi Polregio domagając się podniesienia płac maszynistów. Związkowcy są już po referendum w sprawie ewentualnego strajku. Gdy wiosną ubiegłego roku maszyniści wyrażali swoje niezadowolenie w naszym regionie nie kursowało wiele pociągów, choć nie zastosowano wówczas najbardziej dotkliwego rozwiązania w postaci strajku generalnego.

Wiadomości z regionu