Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa miesiąc UTP stanie się PBŚ

Za miesiąc UTP stanie się PBŚ

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 00:19
Nowe logo uczelni od 1 września Nowe logo uczelni od 1 września

Dokładnie 1 września w życie wejdzie ustawa, która przekształca Uniwerystet Technologiczno-Przyrodniczy w Politechnikę Bydgoską. Będzie to najmłodsza politechnika w Polsce, ale jak się podkeśla z najdluższy stażem ponad 70-letnim.

 

Jakiś czas temu władze na dzisiaj jeszcze UTP zaprezentowały identyfikację Politechniki Bydgoskiej, czyli nowy logotyp jaki będzie obowiązywał od 1 września, czyli równo za miesiąc.

 

Tak jak dzisiaj wszyscy uczelnie kojarzą ze skrótem UTP, od 1 września będzie to PBŚ. Obecnie skrótu PB używa Politechnika Białostocka, stąd też, aby nie było kolizji zdecydowano się na skrót od nazwy Politechnika Bydgoska Śniadeckich. Na potrzeby adresu internetowego czy komunikacji w języku angielskim będzie używany skrót PBS, bez polskiego znaku ,,ś”.

 

Uczelnia w komunikacji zagranicznej chce pozotać przy angielskiej nazwie University of Science an Technology.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu