Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa miesiąc UTP stanie się PBŚ

Za miesiąc UTP stanie się PBŚ

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 00:19
Nowe logo uczelni od 1 września Nowe logo uczelni od 1 września

Dokładnie 1 września w życie wejdzie ustawa, która przekształca Uniwerystet Technologiczno-Przyrodniczy w Politechnikę Bydgoską. Będzie to najmłodsza politechnika w Polsce, ale jak się podkeśla z najdluższy stażem ponad 70-letnim.

 

Jakiś czas temu władze na dzisiaj jeszcze UTP zaprezentowały identyfikację Politechniki Bydgoskiej, czyli nowy logotyp jaki będzie obowiązywał od 1 września, czyli równo za miesiąc.

 

Tak jak dzisiaj wszyscy uczelnie kojarzą ze skrótem UTP, od 1 września będzie to PBŚ. Obecnie skrótu PB używa Politechnika Białostocka, stąd też, aby nie było kolizji zdecydowano się na skrót od nazwy Politechnika Bydgoska Śniadeckich. Na potrzeby adresu internetowego czy komunikacji w języku angielskim będzie używany skrót PBS, bez polskiego znaku ,,ś”.

 

Uczelnia w komunikacji zagranicznej chce pozotać przy angielskiej nazwie University of Science an Technology.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu