Jesteś tutaj: Home

Google Transit wiele musi poprawić. Uwaga na tramwaje widmo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 czerwiec 2021 11:59

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, gdzie światowy gigant z Doliny Krzemowej Google uruchomiło usługę Transit, która pomaga zaplanować przemieszczanie się po mieście transportem zbiorowym. Wczoraj poinformował o tym ZDMiKP, informując o zawarciu współpracy. Niestety na dzisiaj Google Transit zawiera jednak dość poważne błędy.

Chcąc przemieścić się ze starówki do centrum handlowego przy ulicy Wojska Polskiego aplikacja nie zaproponuje nam przejazdu tramwajem wzdłuż Kujawskiej, choć jest to najkrótsza trasa, bowiem torowisko wzdłuż tej ulicy nie jest objęte w Transit. Aplikacja może wprowadzić nas natomiast w błąd sugerując skorzystanie z tramwaju linii nr 2 i jazdę nim przez Babią Wieś do Ronda Toruńskiego.

 

Tramwaj widmo

Od kilku już lat ruch pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią się nie odbywa, torowisko zostało wyłączone z ruchu za sprawą ryzyka osuniecia się nasypu, od pewnego czasu torowisko nie istnieje nawet fizycznie, bowiem podczas zmiany poziomu Ronda Bernardyńskiego część musiała zostać zdemontowana.

 

Więcej błędów giganta

Internauci dopatrzyli się większej liczby niedokładności w aplikacj Google Maps – w przebiegu S-5/S-10 już poza granicami Bydgoszczy, Google wskazuje na możliwość wjazdu z uliczki gminnej na trasę szybkiego ruchu, choć fizycznie takiego wjazdu nie ma.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.