Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBezrobocie w Bydgoszczy w pandemii nie zbliżyło się nawet do 4%

Bezrobocie w Bydgoszczy w pandemii nie zbliżyło się nawet do 4%

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 czerwiec 2021 06:44
Bezrobocie w Bydgoszczy w pandemii nie zbliżyło się nawet do 4% Fot: Bartosz Bieliński

Pandemia COVID-19 przyniosła szereg problemów gospodarczych, które przełożyły się też na rynek pracy, panuje jednak zgodność co do tego, że najczarniejsze prognozy się nie sprawdziły. Od kwietnia notowana jest natomiast tendencja spadkowa bezrobocia rejestrowanego, co pokazuje, że sytuacja wraca do normy.

W marcu 2020 roku w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie bezrobocie jest wyższe od średniej dla kraju, jego poziom wynosił 7,9% (5,4% w skali kraju). W ciągu kolejnych kilku miesięcy do stycznia uroslo ono d 9,3%, od marca notujemy powolny spadek do 8,8% pod koniec kwietnia.

 

W Bydgoszczy w marcu 2020 roku, gdy zaczynała się światowa pandemia mieliśmy historycznie niski wskaźnik bezrobocia na poziomie 2,8%, który w styczniu urósł do 3,7%. W maju notujemy już 3,5% z widoczną tendencją spadkową. Trzeba pamiętać, że wskaźniki bezrobocia poniżej 5% są problematyczne, bowiem wiążą się często z problemem ze znalezieniem pracowników przez pracodawcę.

 

Zdaniem p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu Łukasza Jaworskiego, pracodawcy pamietając jak ciężko było pozyskać wartościowego pracownika przed pandemią, starali się ograniczac zwolnienia. Pomocne w tym okazać mogly się formy wsparcia dla przedsiębiorców oferowane przez państwo.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu