Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProblemy występują również z taborem tramwajowym

Problemy występują również z taborem tramwajowym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 maj 2016 15:37

W ostatnim czasie poruszaliśmy problemy związane z coraz gorszym stanem torowiska w Fordonie, które zostało oddane do użytku przecież nie tak dawno, bowiem w połowie stycznia. Docierają do nas również informacje, o problemach z zakupionymi w ramach tego samego projektu unijnego tramwajami PESA Swing. Oba tematy poruszył na sesji Rady Miasta radny Rafał Piasecki.

Piasecki wspomniał, iż dyspozycyjność nowych tramwajów wynosi około 40%. Szerszej informacji radny jednak nie uzyskał podczas obrad. Prezydent Rafał Bruski poinformował tylko, iż spółka Tramwaj Fordon, która faktycznie była beneficjentem inwestycji z Unii Europejskiej z firmami wykonującymi torowiska oraz dostarczającymi tabor, prowadzi przewidziane w umowach działania gwarancyjne.

 

- Zamawiający podejmuje działania wobec wykonawców w oparciu o zawarte umowy, w tym udzielone gwarancje – wyjaśniał prezydent Rafał Bruski - Nie podaje nazw firm, bo to są bydgoskie firmy, ubolewam, że radny tak do tej sprawy podchodzi.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu