Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł będzie pomagał poszkodowanym przez toksyczne produkty finansowe

Poseł będzie pomagał poszkodowanym przez toksyczne produkty finansowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 maj 2016 01:20

Środowisko osób pokrzywdzonych przez bankowe poliso-lokaty w Bydgoszczy od pewnego czasu pracuje z posłem Łukaszem Schreiberem. Parlamentarzysta mówi wprost, że banki nadużywały w ostatnich latach zaufania społecznego. Osoby pokrzywdzone w biurze posła Schreibera będą mogły otrzymać bezpłatną pomoc.

Zdaniem posła Łukasza Schreibera poszkodowani przez system bankowy to nie tylko posiadacze kredytów w walucie szwajcarskiej, ale również mamy do czynienia ze sporą grupą oszukanych przy tzw. poliso-lokatach. Są to z reguły ludzie, którzy wpłacili swoje oszczędności na różnego rodzaju usługi finansowe, po czym okazało się, że większość wpłaconych pieniędzy po prostu stracili. Szacuje się, ze na poliso-lokatach w Polsce oszukanych mogło być ok. 5 milionów ludzi na kwotę ok. 56 mln zł. W ostatnich latach UOKiK interweniował wobec wielu usług finansowych, które mogły oszukiwać klientów.

 

W Bydgoszczy pomagać poszkodowanym chcą osoby, które same uważają, że zostały oszukane. Podczas konferencji prasowej z posłem Łukaszem Schreiberem przyznali, iż osoby pośredniczące w sprzedaży poliso-lokat, miały łamać prawo, nie informując o faktycznym ryzyku. Dlatego też chcą się dzielić swoim doświadczeniem w walce z nieuczciwymi bankami, aby pomagać innym.

 

- Działania systemowe muszą dążyć do odbudowania zaufania Polaków do banków, które zostało nadszarpnięte przez kredyty we frankach i toksyczne produkty – wyjaśnia poseł Łukasz Schreiber. Zapowiada on, że wkrótce Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy ogłosi projekty ustaw, które mają pomóc poszkodowanym przez banki. Będą one wzorowane na rozwiązaniach wprowadzonych przez premiera Węgier Victora Orbana.

 

Na chwilę PiS nie chce jednak zdradzać szczegółów – Z chwilą ogłoszenia takich propozycji na Węgrzech nastąpił atak spekulantów na forinta – wyjaśnia Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu