Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz Za parkowane w soboty nie zapłacimy, nie będzie też abonamentów ogólnodostępnych

Za parkowane w soboty nie zapłacimy, nie będzie też abonamentów ogólnodostępnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 maj 2016 15:41

Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła dzisiaj zasady funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Od lipca nie będą pobierane opłaty za parkowanie w centrum miasta.

Sama kwestia zniesienia opłat za parkowane w strefie nie budziła większych wątpliwości, gdyż jak wynika z orzeczenia Najwyższego Sądu Administracyjnego, pobieranie opłat w sobotę jest niezgodne z ustawą o drogach publicznych.

 

Spór pomiędzy radnymi wywołała już kwestia zniesienia abonamentów ogólnych za 150 zł. Kierowca, który zakupił taki abonament, mógł dowolnie parkować zarówno w podstrefie A i B. Przedstawiciele ZDMiKP przekonywali, iż takie uporządkowanie zasad parkowania zwiększy rotacyjność w strefie.

 

Radny Rafał Piasecki z PiS mówił, iż kierowcy korzystający z abonamentów będą płacić o 350 zł więcej i nazwał tę propozycję łupieniem.

 

- Kluczem działania stref parkingowych jest rotacyjność. Jeżeli pan mówi, że łupimy przedsiębiorców to pana kompletnie nie rozumiem, bo on zostawia samochód na cały dzień. Lepiej niech parkują tam klienci i dzięki temu więcej zarobią – bronił swojej koncepcji prezydent Rafał Bruski.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu